Živá knihovna představila žákům z královéhradeckých škol zajímavé profese

9.11.2017 | CzechInvest | Od práce v nemocnici, šití košil až po programování robotů

živá profese

V Hradci Králové se v pátek 1. listopadu 2017 konala akce Živá knihovna povolání. Více než 500 žáků z královéhradeckých škol se seznámilo s profesemi různě zaměřených firem. 

Červenokostelecká firma LUKO ukázala, jak šijí své značkové košile a zástupci CzechInvestu seznámili děti s různými řemesly. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje názorně předvedl práci zdravotních sester a děti v reálu viděly nejen moderní polohovací nemocniční lůžko, ale nad ním i rampu na rozvod medicinálních plynů, které vyrábí MZ Liberec.
Na stanovišti firmy ABB na žáky čekal programátor řídicích systémů nebo robot, který jim naléval nápoje. Konstruktér ze ZPA Smart Energy mimo jiné názorně ukázal, jak při své práci využívá výhody 3D tiskárny. U společnosti Tyco Electronics EC Trutnov studenti hovořili s nástrojařem a seřizovačem a u Continental Automotive Czech Republic s údržbářem strojů. Do akce se zapojila i Technická univerzita v Liberci, s jejímiž akademickými pracovníky si žáci mohli zahrát na Spidermany. Vysvětlili jim a prakticky předvedli zvlákňování nanovláken.

Akci, která se zaměřuje na podporu zájmu o technické vzdělávání u žáků základních škol, uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s královéhradeckou kanceláří agentury CzechInvest. 


API

Etická linka CzechInvest

Logo ministerstva průmyslu a obchodu ČR