Projekt Fast Track

Zrychlená procedura pro vnitropodnikově převáděné a lokalizované zaměstnance a statutární orgány zahraničních investorů

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem vnitra, Ministerstvem práce a sociálních věcí a Ministerstvem zahraničních věcí připravilo projekt Fast Track. Výsledný projekt vzešel z dohody uvedených rezortů a je jedním z opatření, která vychází z vládou schválené Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky.

Zařazení do Projektu Fast Track včetně administrace žádosti provádí Ministerstvo průmyslu a obchodu. Agentura CzechInvest vydává v případě potřeby doporučení o zařazení.

Očekávaným přínosem je zrychlení a zefektivnění migračního procesu statutárních orgánů, manažerů a klíčových specialistů ze třetích zemí do pobočky umístěné v ČR. Projekt je určen výhradně etablovaným zahraničním investorům, kteří na území ČR podnikají alespoň 2 roky. V případě, že česká společnost splní předepsané podmínky, získá cizinec pobytové oprávnění (dlouhodobé vízum, zaměstnaneckou kartu) ve zrychleném režimu.

24.6. 2014 byl projekt kompletně aktualizován v souvislosti se změnou zákonů upravující pobyt cizinců na území ČR.

Celý text projektu naleznete v připojeném dokumentu Fast Track nebo na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu http://www.mpo.cz/dokument150520.html.

V případě zájmu o konzultaci či o zařazení do Projektu Fast Track nás prosím kontaktujte prostřednictvím emailové adresy: afc@czechinvest.org nebo marketa.lifkova@czechinvest.org

Připojené soubory

Popis souboru Typ Velikost Datum

Fast Track 03 2016-1

PDF dokument 532,34 kB 30.3.2017

Fast Track 03 2016-2

PDF dokument 465,19 kB 30.3.2017