CzechInvest uspořádal seminář na téma kybernetické bezpečnosti

1.3.2017 | CzechInvest | V Praze se diskutovala nejen obrana proti kybernetickým útokům

Kyberbezpečnost

Ve středu 22. února 2017 se přes padesát zástupců firem, státního sektoru a akademické obce sešlo v prostorách agentury CzechInvest v Praze na semináři Kybernetická bezpečnost v ČR: Současnost, perspektivy, praxe. Získali informace o současném stavu kybernetické bezpečnosti v České republice. Na semináři vystoupili řečníci z Národního centra kybernetické bezpečnosti, Centra excelence pro kybernetickou kriminalitu C4e, společnosti CyberGym Europe a Ministerstva vnitra ČR.

Posluchači se dozvěděli detaily o kybernetické bezpečnostní politice v Česku a o spolupráci a vzdělávání v této oblasti. Poslechli si také doporučení na obranu proti kybernetickým útokům, včetně případových studií, a zjistili, jaké jsou možnosti veřejné podpory výzkumu v oblasti kybernetické bezpečnosti ze strany Ministerstva vnitra ČR.

Na akci byl vícekrát zdůrazněn i význam kyberhygieny, tedy práce s lidmi při prevenci proti kybernetickým útokům. Lidské selhání bývá totiž často využíváno hackery i u velmi sofistikovaných útoků a je tedy nutné, aby společnosti tuto skutečnost zohlednily ve svém zabezpečení. 

Připojené soubory

Popis souboru Typ Velikost Datum

Národní centrum kybernetické bezpečnosti

PDF dokument 1,76 MB 10.3.2017

České centrum excelence

PDF dokument 807,4 kB 10.3.2017

Ministerstvo vnitra

PDF dokument 793,3 kB 10.3.2017


API

Etická linka CzechInvest

Logo ministerstva průmyslu a obchodu ČR